Wywoływacz do płyt offsetowych 1:5

Wywoływacz Super Koncentrat 1:5

Wysokoskoncentrowany wywoływacz do analogowych płyt offsetowych. Nadaje się do wszystkich typów płyt tradycyjnych dostępnych na rynku. Charakteryzuje się skutecznością działania i dużą wydajnością. Wywołuje precyzyjnie z zachowaniem najdrobniejszych punktów rastrowych. Wywoływacz Imago posiada unikalne oryginalne składniki, które chronią nie naświetloną emulsję w procesie wywoływania przed „nadgryzieniem” i jej „rozmiękczeniem” co pozwala na maksymalne wykorzystanie żywotności płyty offsetowej w procesie druku. Szczególnie polecany do prac o wysokich wymaganiach, precyzyjne kreski, siatki i wyciągi barwne o drobnym rastrze.

Sposób użycia / zalecenia:

W zależności od rodzaju płyty należy eksperymentalnie określić optymalne rozcieńczenie wywoływacza zaczynając od zalecanego, czyli 1:5 (jako regenerator 1:3). Zalecana temperatura wywoływania wynosi 20-25oC; najistotniejsze jest tutaj stosowanie takiej samej temperatury przy wywoływaniu jednego rodzaju płyt. Należy pamiętać, że temperatura w znacznym stopniu może zwiększyć lub zmniejszyć tempo wywoływania, a w skrajnych przypadkach doprowadzić przy zbyt niskiej temperaturze do niedowołania płyty albo przewołania przy zbyt wysokiej. Czas wywoływania zanurzeniowego wynosi ok. 20 – 30 sekund. Zalecamy, aby bardzo precyzyjnie określić parametry wywoływania danego rodzaju płyt co ma kapitalne znaczenie w dalszym procesie druku. Podobnie należy precyzyjnie określić parametry naświetlania płyty.

Uwaga W okresie niskich temperatur może zdarzyć się, że wywoływacz częściowo ulegnie krystalizacji co absolutnie nie wpływa na jego właściwości. W takim wypadku należy całą zawartość opakowania ogrzać celem rozpuszczenia kryształów i stosować do wywoływania.

Dostępne opakowania:

  • Kanister 5 litrów