Imago STABIL

Dodatek do zwilżających roztworów wodnych we wszystkich systemach nawilżających także do dysz i szczotek. Preparat przystosowany jest do druku offsetowego arkuszowego i rolowego. Nadaje się do alkoholowych i konwencjonalnych zespołów wodnych. Zawiera naturalne substancje zapobiegające rozwojowi pleśni i drobnoustrojów.

Optymalizuje pH roztworu na poziomie 5,2. Wartość pH stabilna w czasie pracy dzięki bardzo dużej pojemności buforowej

Preparat zawiera substancje zmniejszające chemiczną twardość wody i zapobiegające wydzielaniu się soli wapnia i magnezu na wałkach farbowych. Redukuje przez to możliwość „łysienia” wałków tj. zjawiska polegającego na nie przyjmowaniu farby przez wałki farbowe.

Imago Stabil z powodzeniem można stosować do wody uzdatnianej metodą odwróconej osmozy.
Imago Stabil należy dodawać do wody w ilości ok.1-3% czyli 10-30 cm3(ml) na litr wody. Dokładne dozowanie należy określić na podstawie badań parametrów wody.

Sposób użycia / zalecenia:
Przy urządzeniach automatycznie dozujących płyn zwilżający, (baldwinach) należy postępować zgodnie z instrukcją producenta urządzenia.
pH należy kontrolować za pomocą pH-metru lub w ostateczności przy pomocy papierków wskaźnikowych. Ubytki płynu w maszynach należy uzupełniać roztworem już wcześniej przygotowanym w podręcznym zbiorniku. Zalecamy wymianę roztworu w maszynie jak najczęściej, a w szczególności po zmianie np. rodzaju papieru, na którym odbywa się druk lub zmianie farby w danym zespole albo maszynie jednokolorowej. Należy zwrócić uwagę, że papiery kredowe mogą zwiększyć pH roztworu (zalkalizować) natomiast papiery offsetowe mogą zmniejszyć pH roztworu (zakwasić). Podobnie na płyn zwilżający może oddziaływać farba drukarska . Uwagi te nie dotyczą systemów nawilżających z dyszami i szczotkami oraz podobnych. Zalecenia te proponujemy stosować przy maszynach gdzie istnieje możliwość przedostania się pyłu papierowego oraz farby do płynu zwilżającego. W celu polepszenia własności drukowych farby w maszynach bez systemu nawilżania alkoholowego proponujemy niewielki dodatek alkoholu izopropylowego do roztworu zwilżającego w ilościach określonych doświadczalnie.

Dostępne opakowania:

  • Kanister 5 litrów
  • Kanister 30 litrów
  • Beczka 200 litrów
  • Paletopojemnik 1000 litrów (opakowanie zwrotne)