Wywoływacz do płyt offsetowych 1:10

Wywoływacz Super Koncentrat 1:10

Wysokoskoncentrowany wywoływacz do presensybilizowanych płyt offsetowych. Nadaje się do wszystkich typów płyt pozytywowych dostępnych na rynku. Charakteryzuje się skutecznością działania i dużą wydajnością. Wywołuje precyzyjnie z zachowaniem najdrobniejszych punktów rastrowych. Wywoływacz Imago posiada unikalne oryginalne składniki, które chronią nie naświetloną emulsję w procesie wywoływania przed „nadgryzieniem” i jej „rozmiękczeniem” co pozwala na maksymalne wykorzystanie żywotności płyty offsetowej w procesie druku. Szczególnie polecany do prac o wysokich wymaganiach, precyzyjne kreski, siatki i wyciągi barwne o drobnym rastrze.

Sposób użycia / zalecenia:

W zależności od rodzaju płyty należy eksperymentalnie określić optymalne rozcieńczenie wywoływacza zaczynając od zalecanego, czyli 1:10 (jako regenerator 1:5).
Zalecana temperatura wywoływania wynosi 20-25oC; najistotniejsze jest tutaj stosowanie takiej samej temperatury przy wywoływaniu jednego rodzaju płyt. Należy pamiętać, że temperatura w znacznym stopniu może zwiększyć lub zmniejszyć tempo wywoływania, a w skrajnych przypadkach doprowadzić przy zbyt niskiej temperaturze do niedowołania płyty albo przewołania przy zbyt wysokiej. Czas wywoływania zanurzeniowego wynosi ok. 20 – 30 sekund.
Zalecamy, aby bardzo precyzyjnie określić parametry wywoływania danego rodzaju płyt, co ma kapitalne znaczenie w dalszym procesie druku. Podobnie należy precyzyjnie określić parametry naświetlania płyty.

Uwaga
W okresie niskich temperatur może zdarzyć się, że wywoływacz częściowo ulegnie krystalizacji co absolutnie nie wpływa na jego właściwości. W takim wypadku należy całą zawartość opakowania ogrzać celem rozpuszczenia kryształów i stosować do wywoływania.

Dostępne opakowania:

  • Butelka 1 litr (opakowanie zbiorcze 6x1litr)
  • Zestaw promocyjny (2xkanister 5L + gąbka poligraficzna + korektor cienki i średni)